Information

Information

Velkommen til smart klub danmarks forum - stedet hvor smart entusiaster mødes og udveksler erfaringer.

Du ser i øjeblikket vores forum som Gæst, hvilket giver dig begrænset adgang til indholdet på vores forum. Ved at registrere dig som bruger vil du få adgang til at forfatte og svare på indlæg, se andre brugeres profiler, se uploadede billeder, søgning, adgang til at sende og modtage private beskeder (PB) og meget mere.

Registrering er hurtig, simpel og helt gratis. Registrer dig og bliv en del af vores fællesskab!

Hvis du har problemer med registreringen eller dit login, kan du kontakte os på info@smartklubdanmark.dk.

Forfatter besked

Boardindeks  ~  Teknik og modifikationer  ~  Hvordan aftager man bagbeklædningen af på en 450'er ?

Indlæg: 9. mar 2010, 21:35
BrugeravatarPulse statusPulse statusIndlæg: 167Geografisk sted: Odense M.Tilmeldt: 14. sep 2008, 11:12
Hej!

Hvordan "aftager" man bagbeklædningen på bagklappen på en "gammel" 450'er ?

Indtil i eftermiddag troede jeg at jeg skulle skifte låsetøjet på Smarten (450) men konstaterede at det var den lille elektriske motor som åbner låsetøjet, som ikke virker.

Da jeg i dag tog "karosseripladen" (med nr.pl.) af og "tilså" den lille elektriske motor, kunne jeg se at "skruerne" var monteret på modsatte side af motoren (metalpladerammen). Der var et aflangt hul - udformet som et "nøglehul". Vil det være muligt at "skubbe/trække" motoren derhen, for så at få den af eller skal man have bagbeklædningen af også, for at kunne afmontere motoren ?

hilsen
Peter, Odense M.


Indlæg: 10. mar 2010, 06:56
BrugeravatarPassion statusPassion statusIndlæg: 595Geografisk sted: København ØTilmeldt: 15. apr 2008, 15:39
kig her:

http://www.evilution.co.uk/440

Mener også der et sted er noget guide til udskiftning af delene deromme, muligvis er det kun den mekaniske del/ pal der holder vinduet på plads... men kan ikke lige finde det



_________________
Man kører langt på literen på sin cykel

Vis indlæg fra foregående:  Sorter efter:

Tidszone: Europa/København [DST ]
Side 1 af 1
2 indlæg
Du kan ikke skrive nye emner
Du kan ikke besvare emner
Du kan ikke redigere dine indlæg
Du kan ikke slette dine indlæg
Du kan ikke vedhæfte filer